švédský nůž pro malé dobrodruhy v přírodní barvě s čepelí 86mm ze švédské nerezové oceli s dvojitým chráničem prstů, ostrou špičkou, soudkovitou rukojetí dobře padnoucí do ruky a koženým pouzdrem s vyražený dalekarským erbem
Švédský nůž Morakniv Scout navržený pro malé dobrodruhy v barvách inspirovaných přírodou a optimalizovaný pro bezpečné použití.
Současný klasický tvar nože vychází z modelu z roku 1930, ale historie výroby sahá až do roku 1891 - v regionu Mora se podobné nože vyráběly již v 16. století.
Aby nůž vydržel po další generace, je čepel vyrobena ze švédské nerezové oceli válcované za studena s tvrdostí HRC 56,5.
Ostří je odolnější proti opotřebení a svou ostrost si zachovává po dlouhou dobu.
Dvojitý chránič prstů z nerezové oceli o délce 4.8 mm je důležitým bezpečnostním prvkem a zabraňuje sklouznutí ruky a poranění.
Ostrá špička nože.
Mořená rukojeť ze švédského březového dřeva má soudkovitý tvar, který pohodlně padne do malé ruky.
Díky menší geometrii rukojeti se nůž dobře drží.
Kožené pouzdro v přírodní barvě s nýtováním je vyrobené ze švédské usně činěné zeleninou.
Pečlivě chrání malého uživatele i ostří nože před poškozením.
Díky poutku ho snadno připevníte na opasek a pro bezpečnost je vybaveno jednoduchým klasickým zámkem na druk, který zajišťuje nůž v pouzdře.
Vyražený dalekarský erb na pouzdru je dobře uchovaným detailem z dob minulých.
| Barva | přírodní dřevo |
| Celková délka | 197 mm |
| Čepel | nerezová ocel SGM®S-ASE101-(HRC 56,5) |
| Délka čepele | 86 mm |
| délka nože | 180 mm |
| délka rukojeti | 94 mm |
| Hmotnost | 76 g |
| hmotnost nože | 76 g |
| Pouzdro | kožené |
| Střenka | březové dřevo |
| Tloušťka čepele | 2 mm |
| tloušťka čepele | 2 mm |
| Výrobce | Morakniv |
| Záštita | nerezová ocel |