Pracovní nůž Duty 546 (S), jehož tvar a provedení slouží efektivně ke snížení únavy a rizika poranění při opakujících se pohybech při používání nože.
Čepel je vyrobena ze švédské nerezové oceli 12C27 válcované za studena a kalené na HRC 56,5.
Ostří je odolnější proti opotřebení a zůstává ostré po dlouhou dobu.
S tloušťkou 2 mm je čepel odolná, zachovává si ostří, vyžaduje minimální údržbu a poskytuje konzistentně vysoký výkon.
Ergonomicky tvarovaná zaoblená rukojeť je vyrobená z kombinace odolného polypropylenu a měkké přilnavé pryže, odolné proti skluzu.
Záštita v zabraňuje sklouznutí ruky a poranění prstů.
V horní části rukojeti se nalézá závěsný otvor pro uchycení nože pomocí karabiny, provázku nebo paracordu podle druhu využití.
Plastové pouzdro s oporou pro palec pro snadnější vytažení nože.
Polymer použitý při výrobě pouzdra zajišťuje jeho pevnost a excelentní ochranu nože.
Pouzdro je snadno omyvatelné, otvor ve špičce pouzdra usnadňuje odtok.
Plastový klip na opasek.
Výčnělek na pouzdru nože slouží k upevnění dalších modelů pracovních nožů Morakniv se stejným typem pouzdra a vytvoření ideální kombinace pro vaši práci.
| Barva | modrá, oranžová |
| Celková délka | 224 mm |
| celková hmotnost | 108 g |
| Čepel | nerezová ocel SGM®S-ASE101-(HRC 56,5) |
| Délka čepele | 91 mm |
| délka nože | 206 mm |
| Délka střenky | 115 mm |
| hmotnost nože | 76 g |
| Pouzdro | polymer |
| Střenka | plast / pryž |
| tloušťka čepele | 2 mm |
| Výrobce | Morakniv |