Švédský nůž velmi vysoké kvality s typickou skandinávskou čepelí a dlouhou životností.
Tento všestranný nůž je určený pro stejnou cílovou skupinu jako model Bushcraft a je spojený s uměním přežití a pobytem v přírodě, ale velké uplatnění nalezne i jako pracovní nůž.
Nůž je méně robustní než model Bushcraft, ale tvar a provedení slouží efektivně ke snížení únavy a rizika poranění při opakujících se pohybech při používání nože.
Ozubená čepel je vyrobena ze švédské nerezové oceli válcované za studena a kalené na HRC 56,5 a ostří je odolnější proti opotřebení.
Tvarovaná rukojeť s prolisem je vyrobená z odolného plastu černé barvy.
Rukojeť je potažena vrstvou měkké přilnavé pryže, odolné proti skluzu.
Záštita o délce 3 cm zabraňuje sklouznutí ruky a poranění prstů.
Plastové pouzdro oranžové barvy.
Opora pro palec pro snadnější vytažení nože.
Pouzdro je snadno omyvatelné, otvor ve špičce pouzdra usnadňuje odtok.
Plastový klip na opasek.
| Barva | oranžová |
| Celková délka | 233 mm |
| Čepel | nerezová ocel SGM®S-ASE101-(HRC 56,5) |
| Délka | 219 mm |
| Délka čepele | 104 mm |
| délka nože | 219 mm |
| délka rukojeti | 115 g |
| Hmotnost | 116 g |
| hmotnost nože | 116 g |
| Pouzdro | plastové |
| Střenka | TPE |
| tloušťka čepele | 2,5 mm |
| Výrobce | Morakniv |