Švédský nůž velmi vysoké kvality s dlouhou životností v dobře viditelné jasně oranžové barvě.
Tento všestranný nůž je určený pro stejnou cílovou skupinu jako model Bushcraft a je spojený s uměním přežití a pobytem v přírodě, ale velké uplatnění nalezne i jako pracovní nůž.
Tvar a provedení slouží efektivně ke snížení únavy a rizika poranění při opakujících se pohybech při používání nože.
Čepel je vyrobena ze švédské nerezové oceli válcované za studena a kalené na HRC 56,5 s ostřím odolnějším proti opotřebení.
Tvarovaná rukojeť s prolisem je vyrobená z odolného plastu potaženého vrstvou měkké přilnavé termoplastické pryže, odolné proti skluzu.
Záštita o délce 3 cm zabraňuje sklouznutí ruky a poranění prstů.
Polymerové plastové pouzdro orientované doprava.
Opora pro palec pro snadnější vytažení nože.
Pouzdro je snadno omyvatelné, otvor ve špičce pouzdra usnadňuje odtok.
Plastový klip na opasek.
Baleno v blistru.
| Barva | oranžová |
| Celková délka | 233 mm |
| Čepel | nerezová ocel SGM®S-ASE101-(HRC 56,5) |
| Délka čepele | 104 mm |
| délka nože | 219 mm |
| délka rukojeti | 115 mm |
| Hmotnost | 118 g |
| hmotnost nože | 85 g |
| Pouzdro | plastové |
| Střenka | TPE |
| tloušťka čepele | 2,5 mm |
| Výrobce | Morakniv |