robustní švédský nůž 240 mm v černém provedení s nerezovou čepelí, sloužící jako outdoorový i pracovní nůž, který lze díky tloušťce čepele využít při batoningu - technice řezání nebo štípání dřeva pomocí úderů do hřbetu nože
Švédský nůž velmi vysoké kvality s typickou skandinávskou čepelí.
Všestranný výkonný nástroj pro lovce, zálesáky a všechny outdoorové nadšence vyznávající svobodu pohybu ve volné přírodě.
Nůž je možné využít při batoningu - technice řezání nebo štípání dřeva pomocí úderů do hřbetu nože, splňuje maximální požadavky na pevnost.
Úhel ostří 27° nabízí dostatečnou ostrost a odolnost.
Čepel je vyrobena ze švédské nerezové oceli válcované za studena a kalené na HRC 56,5 s ostřím odolnějším proti opotřebení.
Tvarovaná rukojeť s prolisem je vyrobená z termoplastického elastomeru černé barvy odolného proti skluzu.
Záštita o délce 3 cm zabraňuje sklouznutí ruky a poranění prstů.
Plastové polymerové pouzdro s oporoáu pro palec pro snadnější vytažení nože.
Pouzdro je snadno omyvatelné, otvor ve špičce pouzdra usnadňuje odtok.
Plastový klip na opasek.
Baleno v boxu.
| Barva | černá |
| Celková délka | 240 mm |
| Čepel | nerezová ocel SGM®S-ASE101-(HRC 56,5) |
| Délka | 240 mm |
| Délka čepele | 104 mm |
| délka nože | 224 mm |
| délka rukojeti | 120 mm |
| Hmotnost | 135 g |
| hmotnost nože | 135 g |
| Pouzdro | plastové |
| Střenka | TPE |
| tloušťka čepele | 3,2 mm |
| Výrobce | Morakniv |