Švédský nůž velmi vysoké kvality s typickou skandinávskou čepelí.
Nůž spojený s uměním přežití v divočině a jejímu porozumění, ale i s pohodlným pobytem v přírodě.
Nůž je optimálně adaptovaný na procvičování dovedností při přežití, jako je rozdělání ohně, stopování, lov a rybolov nebo vybudování přístřeší.
Čepel je vyrobena ze švédské nerezové oceli válcované za studena a kalené na HRC 56,5.
Ostří je odolnější proti opotřebení.
Horní část čepele lze použít jako ocílku spolu s magnéziovým podpalovačem pro rozdělání ohně, hrana čepele je speciálně pro tento účel naostřena.
Solidní, masivní trn poskytuje maximální odolnost proti nárazu.
Ergonomicky tvarovaná rukojeť s vroubky je vyrobená z odolného plastu oranžové barvy.
Rukojeť je potažena vrstvou měkké přilnavé pryže, odolné proti skluzu.
Záštita o délce 3,5 cm zabraňuje sklouznutí ruky a poranění prstů.
Fluorescentní oranžové plastové pouzdro.
Opora pro palec pro snadnější vytažení nože.
Pouzdro je snadno omyvatelné, otvor ve špičce pouzdra usnadňuje odtok.
Otočný plastový úchyt na opasek.
| Barva | oranžová |
| Celková délka | 258 mm |
| Čepel | nerezová ocel SGM®S-ASE101-(HRC 56,5) |
| Délka | 232 mm |
| Délka čepele | 109 mm |
| délka nože | 232 mm |
| délka rukojeti | 123 mm |
| Hmotnost | 174 g |
| hmotnost nože | 174 g |
| Pouzdro | plastové |
| Střenka | TPE |
| tloušťka čepele | 3,2 mm |
| Výrobce | Morakniv |