Broušení nožů

Řezný výkon - to je, oč tu běží!

Není nůž jako nůž - pro nás je pravý nůž jen ten kvalitní a hlavně ostrý. Věřte, že tupý nůž je jenom pro zlost a dovede člověka pořádně vytočit! Naproti tomu precizně nabroušený nůž, který projede materiálem „jako nůž máslem“, poskytne bezpečnou kontrolu při použití. Schválně to někdy vyzkoušejte! Už nikdy nebudete chtít krájet tupým nožem, pokud si objednáte službu broušení na „minutovém zázraku“ české výroby KMFS, nebo profesionální švédské brusce Tormek. Výsledek ostření spolehlivě překoná původní tovární naostření. Správně nabroušený nůž je nezbytností nejen v domácnosti, ale také v každém gastronomickém podniku, kde se bez pomocníka na ostření neobejdete. Tupé nože roztáčí spirálu zoufalství, nedej bože tragických a řetězových událostí, které vyřeší pouze pravidelně udržované nástroje. A buďte si jistí jedním – nože, ať už kuchyňské, damascénské, zavírací nebo pevné, které přijmeme do zakázky, brousíme se stejnou péčí a precizností, jako by to byly naše vlastní. Pouze pravidelně udržované řezné nástroje zaručí jistotu, že předejdete nebezpečným situacím při krájení tupým nožem.

Cena broušení

Zaváděcí cena broušení je 40 Kč za 1 cm délky čepele včetně DPH.
Pro objednání služby vyplňte objednávkový formulář na konci stránky!

Dodací lhůta

Dodací lhůta při doručení zakázky do každé středy je obvykle během následujícího pracovního týdne, nebo ve lhůtě 5 až 7 pracovních dní v případě událostí, které mohou délku dodání prodloužit (státní svátky, dovolená apod.).

Základní pravidla

  • Pro službu broušení přijímáme pouze čisté nože, v případě zaslání znečištěného nože bude zakázka vrácena odesilateli bez možnosti vrácení ceny poštovného.
  • Do zakázek nepřijímáme nože s vroubkovanou čepelí, flexi nože, srpovité nože a lžičkové řezbářské nože. V případě zaslání nože s atypickou čepelí vás budeme kontaktovat.
  • Neneseme odpovědnost za skvrny a škrábance na čepeli nebo střence vzniklé během broušení, které neovlivňují funkčnost výrobku. Pokud máte specifické požadavky, definujte je v poznámce ve formuláři pro odeslání zakázky
  • Vyhrazujeme si právo odmítnout příjem zakázky tzv. low-endových nožů (výrobky nejnižší třídy a kvality), kde je výsledná služba opravy broušením degradována v důsledku nekvalitního materiálu čepele již po několika málo použitích. Zakázka bude vrácena odesilateli bez možnosti vrácení ceny poštovného. Pokud si nejste jistí kvalitou nože, kontaktujte nás předem.
  • Mějte prosím na paměti, že trvanlivost opětovně naostřeného nože je přímo úměrná kvalitě, tedy typu oceli a tvrdosti oceli označované jako HRC.
  • U čepelí s ochrannou vrstvou (tzv. černěné čepele) je nutné počítat s tím, že dojde k odstranění této vrstvy v rozmezí do 5 mm.
  • Pokud si budete přát nabrousit konkrétní model nože Morakniv, v detailu produktu naleznete informace o možnostech či omezeních služby broušení pro daný model nože. Pokud zároveň nůž objednáte a přejete si ho doostřit, bude poštovné účtováno v rámci objednávky.

Podrobné obchodní podmínky pro službu broušení

Technické požadavky a rozměry

Ruční broušení:
výška čepele od 13 do 150 mm
délka čepele od 30 do 350 mm

Strojní broušení:
výška čepele od 20 do 55 mm
délka čepele od 120 do 280 mm

Brusné systémy používané pro službu broušení

KMFS aneb Minutový zázrak - český brusný systém pro ruční broušení    Více informací
TORMEK T-2 - švédská profesionální bruska pro strojní broušení    Více informací

Jak správně zabalit nůž

Kontakty

Příjem a výdej zakázek, prodejna, sklad:
Cestovatelský obchod
Adamova 13, 162 00 Praha 6 - Veleslavín  
telefon: 236 161 826, info@morakniv.cz

Provozní doba: pondělí - pátek 8 - 16 hod